THE WORLD OF BANKSY

Unikátní příležitost vidět pod jednou střechou díla jednoho z nejprovokativnějších a
nejvýznamnějších žijících umělců na světě!

THE WORLD OF BANKSY

Skrze „World of Banksy“ jsme vytvořili první koncept exibicí Banksyho děl na světě. Spolu s našimi partnery z Francie, Itálie, České republiky, Německa a Anglie hrdě spolupracujeme i s několika sběrateli Banksyho originálních děl, a také s několika předními graffiti umělci.
Naše výstavy již přilákaly statisíce návštěvníků do nejznámějších galerií po celé Evropě, včetně Manesovy galerie v Praze, Espace Lafayette-Drouot Art Gallery v Paříži, Espacio Trafalgar Art Gallery v Barceloně, Teatro Nuovo v Milánu, Bikini v Berlíně a mnoho dalších.
„The World of Banksy“ se zaměřuje na zprostředkování umělcových myšlenek širšímu publiku bez nutnosti cestovat. Zejména ve městech, kde se jeho díla prozatím neobjevila, si jeho tvorbu mohou vychutnat milovníci umění celého světa a rozjímat tak o jeho myšlenkách zpochybňujících mnoho politických témat, jako jsou válka, imperializmus, mír, individualizmus, chamtivost, chudoba, kapitalizmus, konzum a pokrytectví.
V duchu Banksyho známého výroku „autorská práva jsou pro slabochy“, naše výstavy jsou otevřeně zcela neautorizované a byly kompletně zorganizovány bez umělcovy účasti.

O LOKALITĚ (JAKÉ TO MÍSTO!)

Stejně jako Banksy prezentuje svoje díla obvykle na neobvyklých místech, také naše výstava se bude konat ve velice neobvyklé lokalitě – kostelu přímo v srdci Prahy. V 15.století zde kázal český kněz a reformátor Jan Hus. Kostel a přilehlý klášter byly později zrušeny během reforem v 18.století císařem Josefem II. V moderní době sloužila budova kostela jako skladiště a noční klub. Nyní, o staletí později, hostí kostel konečně dalšího reformátora – Banksyho!

IBANKSY: NOVÁ DIMENZE

iBanksy, zcela nová, ostřejší forma konceptu „The World of Banksy“ probouzí k životu Banksyho satirické a podvratné pouliční umění pomocí inteligentního video formátu! Zcela poprvé zahrnuje Banksyho exibice rozsáhlou kolekci video animací.
Danielle Belle EauDanielle Belle Eau
02:14 23 May 22
Really well thought out Banksy exhibit, worth a visit, especially on a hot day. Inside an old church which added to the experience. Don’t miss the gift shop!
Maximilian EickMaximilian Eick
16:13 10 May 22
I would recommend this experience for everyone that loves modern art or social critical art. The artwork is very nice and have a emotional connection to the topic relevant in the world.
Jeff SmithJeff Smith
19:42 12 Apr 22
Visited the Banksy exhibition in Budapest a while ago , and wasn't disappointed in the exhibition in Prague , think more people should have their minds opened up.
ErikaErika
11:21 10 Mar 22
I noticed this Banksy exhibition when walking in the very corner of old town Prague. The place is away from the main street, located in a humble building. But once you go in, you will slowly immersed in Banksy arts and deep into all the story and meaning behind it. One of my friend didn't not about Banksy before, but after this exhibition, he is a fan.
Gogo ChrysofakiGogo Chrysofaki
21:15 08 Mar 22
Is not an official Banksy exhibition by Banksy but is a very good organized one!!I really liked the place and the way the art is exhibited. The videos and music are a great add on also the explanation of each graffiti. Well informative about Banksy and his art and I highly recommend it
js_loader